Derslig.com'un değerli öğrencileri; başka hiç bir eğitim platformunda bulamayacağınız tatlı rekabeti sitemizde size ücretsiz olarak sunuyoruz. Öğrenci üyeliğinizi yaptığınız anda sistem sizi sınıfınıza ait çaylak ligine alıyor. Ligler ay sonunda değiştiği için ay sonuna kadar topladığınız puanlarla birlikte bu ligte sıralamaya giriyorsunuz. 

Öğrenci ligleri

Puan nasıl kazanılır?

Çözmüş olduğunuz  online testlerdeki her doğru cevabınız için 5 puan,

Online mini sınavdaki her doğru cevabınız için 8 puan

Online denemelerdeki her doğru cevabınız için 10 puan kazanırsınız.

Online test, online mini sınav ve online denemenin hangi derse ait olduğu önemli değildir. Tüm derslerdeki doğrularınız için eşit puan kazanırsınız.

Çözülen bir testten tekrar çözerek puan kazanılır mı?

Çözdüğünüz testi 2 hafta boyunca çözemezsiniz ancak 2 hafta sonunda test size tekrar açılır ve aynı testten puan kazanabilirsiniz.

Ligler arasındaki farklılık nedir?

Ligler arasındaki ilk farklılık profil düzenleme sayfasındaki avatarlar. Her lig için ayrı dizayn edilmiş avatarları kullanarak profil resmi yapabilirsiniz.

Süper lig ve Şampiyonlar liginde olmak ne anlama geliyor?

Ay başında öğrencilere siteden duyrulacak ödülleri kazanmanızı sağlıyor. Örneğin Ekim ayının sonunda kendi sınıf düzeyinizde şampiyonlar liginin il 10 sırasına girince sponsor yayınevlerinden kitaplar kazanıyorsunuz ayrıca profil düzenleme bölümünde size özel yeni avatarlar tanımlanıyor.

Çözdüğümüz sorular için bir istatistik tutuluyor mu?

Sistem çözdüğünüz soruları ders bazında doğru, yanlış, net ve site içinde o ders bazında kaçıncı olduğunuzu tutuyor. Bu bilgileri sadece kendinizin görmesi için profili düzenle kısmından istatistiklerimi gizleyi aktif etmeniz gerekir.

Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz...