Selam arkadaşlar, ben Zeynep. Bugün sizlere bir günümü nasıl geçirdiğimi anlatacağım.

Öncelikle dersimin erken olduğu günlerde (pazartesi ve çarşamba) saat 7 de uyanıyorum. Kişisel bakımımı yapıyorum. Ardından küçük bir kahvaltı yapıyorum ve online derslerime giriyorum.Derslerim saat 1 de bitiyor ve ben de öğretmenlerimizin verdiği ödevleri yapıyorum. Ardından ders çalışma programımı oluşturuyorum ama ders çalışma programım günden güne değişiyor. Her gün sayısal derslerin hepsi ve türkçe dersini programıma dahil ediyorum.

Ders çalışırken pomodoro tekniğini kullanıyorum(50 dk. ders 10 dk ara).Bu tekniği kullanmanızı tavsiye ederim ayrıca ders çalışırken motive olmak istiyorsanız eğer müzikli pomodorolar kullanabilirsiniz. Ayrıca hergün derslig'den test çözüp konu anlatımı videosu izliyorum. Soru çözümümü bitirdikten sonra yapamadığım soruların fotoğrafını çekip derslig soru-cevap kısmına yüklüyorum.

Akşamları ben ders çalışmayı çok seviyorum o zaman çok motive oluyorum. Akşamları genellikle özet çıkartıyorum ve youtube'dan konu anlatım videoları izliyorum.

Genellikle akşamları uyuyamıyorum ve akşamları kitap okuyunca uyuyabiliyorum.

Ders dışında kalan vaktimi ise bilgisayar başında geçiriyorum ya da ailemle vakit geçiriyorum. Ders çalışırken kendime kahve ve meyve tabağı hazırlıyorum. 

Benim bir günüm böyle geçiyor ya sizinki?

Siz de uzaktan eğitimde bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi buradan anlatabilirsiniz.