Merhabalar değerli hocam, 21 Aralık-27 Aralık tarihleri arasında yapılacak Türkiye Geneli 1. Derslig Online LGS Denemesinde soru yazarı olarak destek verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yayınlarınız ile yüzbinlerce öğrenci LGS’ye hazırlanıyor bu anlamda eğitime verdiğiniz desteklerden ötürü tüm öğrenci ve öğretmenler adına teşekkür ediyoruz.

İçinde bulunduğumuz olağanüstü süreç hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu süreç bize okul ortamının önemini gösterdi. Öğrenciler ve öğretmenler olarak bir arada olduğumuz günlerin değerini anlamımızı sağladı.

 

Uzaktan eğitim sürecinde LGS süreci ile ilgili gözünüze çarpan en büyük değişim nedir?

Uzaktan eğitim ile birlikte günümüz eğitim sisteminde yer alan teknoloji tabanlı eğitime hızlı bir geçiş yaptık.

 

Uzaktan eğitim sürecinde kaynak kullanımı ile ilgili tavsiyeleriniz var mı?

Bu süreçte öğrencilerimiz için çeşitli çalışmalar yayınlayan ve dinamik etkileşimler sağlayan derslig gibi internet sitelerini takip ediniz.

 

Öğrencilerimiz denemeleri kağıt üzerinde çözmeye alışmışken, online denemeler hakkında ne düşünüyorsunuz, öğrencilerimiz bu denemelerden faydalanabilir mi?

Online denemeler çoğu öğrencimizin hiç alışık olmadığı bir durum. Ama çok fazla sayıda kişinin katılım sağladığı online denemeler ile daha önce okullarda uygulanan denemelere göre kendinizi daha iyi test edebilirsiniz.

 

Online denemeler haricinde öğrencilerimiz evlerinde nasıl bir çalışma uygulamalılar?

Deneme sınavı açıklandıktan sonra o denemede yanlış yapılan sorunun hangi konuya ait olduğunu ve hatanın konu eksikliğinden mi yoksa dikkat hatasından mı olduğunu not alabilirsiniz. Ve daha sonra bu deneme sorularını tekrar çözerek önemli ayrıntılarla not alabilirsiniz. Bu sayede diğer denemelerde aynı hataya düşmeyerek başarınızı artırabilirsiniz.

 

 

LGS 2021 hakkında öğretmen veya öğrencilerimizle paylaşmak istediğiniz bir şey var mı?

Sınav hazırlığı sırasında her öğrendiğimiz konudan sonra Lgs’de çıkmış soruları iyi analiz etmeliyiz. Önceki sınav sorularının iyi analiz edilmesi LGS 2021 de başarınızı artıracaktır. Sınav da süre yönetiminin çok önemli olduğunu unutmayınız. Sınavda başarılı olmak hepinizin amacı ama unutmayın sizler sınavdan daha değerlisiniz. İçerisinde bulunduğumuz olağanüstü durumu ve tüm konuların sınavda dahil olması durumlarını göz önüne alarak LGS 2021 sınavının zorluk düzeyinin LGS 2019 sınavı ile benzerlik gösterebilir.

 

 

Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz için yazmış olduğunuz kitaplar ve online denemeye verdiğiniz emekler için teşekkür ediyoruz.

 

 

Yazarımızın LGS 2021 için hazırladığı eserler:

7.SINIF MASTER MATEMATİK DENEME SINAVI

7.SINIF MASTER MATEMATİK SORU BANKASI

8.SINIF MASTER MATEMATİK DENEME SINAVI

8.SINIF MASTER MATEMATİK SORU BANKASI

8.SINIF PRE MASTER MATEMATİK DENEMESİ

8.SINIF MASTER TÜM DERSLER 3’LÜ DENEME SINAVI

8.SINIF CLASSMATE MATEMATİK KONU ANLATIMI

8.SINIF 5’Lİ TÜM DERSLER DENEME