Okul kantinlerine sıkı denetim!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, okul kantinleri hakkında konuştu. Pakdemirli, 2011’den bugüne kadar tüm eğitim-öğretim dönemlerinde okullar, yaz okulları ve kamplarda bulunan kantin ve yemekhanelerin her sömestirde en az bir kez olmak üzere yılda iki kez Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından denetlendiğini anlattı. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, okul kantinleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Geçen eğitim-öğretim dönemi ve yaz tatilinde okul kantinlerine yönelik 46 bin 663 denetim gerçekleştirildiğini, mevzuata uygun olmayanlara toplam 231 bin 867 lira idari para cezası uygulandığını belirten Pakdemirli, 2011’den bugüne kadar tüm eğitim-öğretim dönemlerinde okullar, yaz okulları ve kamplarda bulunan kantin ve yemekhanelerin her sömestirde en az bir kez olmak üzere yılda iki kez Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından denetlendiğini anlattı. 

45 bin kişiye eğitim

Bakan Pakdemirli, yeni dönemde de denetimlerin yoğun bir şekilde devam edeceğini vurgularken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personeliyle ilgili gıda işletmelerinde çalışan personele yönelik ilk eğitimlerin de 2013’te 81 ilde verilmeye başlandığını hatırlattı. Pakdemirli, söz konusu eğitimlerin halen devam ettiğini, 26 bin 598’i MEB’e bağlı gıda işletmelerinde çalışan personel ve 18 bin 431'i Milli Eğitim Bakanlığı personeli olmak üzere toplam 45 bin 29 kişiye eğitim verildiğini söyledi.