Herkese merhaba ben 2021 Lgs öğrencisi Atahan Özdence size LGS sürecinde neler yaşadığımı anlatacağım. Öncelikle ben geçen sene Temmuz ayında çalışmalarıma başlangıç verdim.
Bu çalışmaların içinde konu çalışmaları daha sonra test çözümü ve testlerdeki yanlışlarımı tekrar gözden geçirmek vardı. Size biraz da bazı derslere nasıl çalıştığımdan bahsedeyim...
Türkçe dersine çalışırken dil bilgisi konularına konu anlatımı ile çalışırken paragraf sorularına ise paragraf çözerek çalışıyorum. Matematik dersine ise önce kazanım sorularından daha sonra yeni nesil sorulara başlangıç yapıyordum. Fen dersine ise konuları günlük hayata bağdaştırarak çalışıyordum. Günlerim böyle geçip giderken okulumuz başladı.

Çalışmalarıma daha da ağırlık verip daha fazla konu çalışmaya ve daha fazla soru çözmeye başladım. Okulda dersler bana konu tekrarı yapar gibi geliyordu çünkü konulara daha önceden çalışmaya başlamıştım. Okulda konular biraz daha ilerleyince deneme sınavlarımız başlamıştı. Denemelerde iyi sonuçlar alıyordum. Dönemin ortalarına doğru geldiğimizde okullar tekrardan pandemi yüzünden kapanmıştı. Bu süreçte evde çalışmaya devam ederken tekrardan online eğitime başlangıç yapmıştık. Çalışmalarıma bu süreçte daha da ağırlık vererek çalışmaya devam ettim. 2 ay gibi bir süreden sonra okullar tekrar açılmıştı. Yüz yüze eğitim devam ederken artık son aylara yaklaştığımız için daha yüksek bir tempoda çalışmaya başladım. Aylar geçtikçe yaptığımız deneme sınavı sayısı da artıyordu bu bizim için daha iyi oluyordu çünkü hem eksiklerimizi hem de LGS provası yapıyorduk. Sınava bir ay gibi bir süre kaldığında ise hergün deneme sınavı yapmaya başlamıştık. Bu süreçte kaygı ve stresim artmıştı. Günler böyle gelip geçti ve LGS günü gelip çattı. Sınavdan sonra üzülmüştüm çünkü soruları gördüğümde heyecan ve stres yapmıştım. Bu yüzden sınavım istediğim gibi geçmedi. O yüzden sakın ama sakın sınavlarda stres yapmayın eğer stres yapmak elinizde değilse bu sorunu çözmeye çalışın. Benim LGS sürecim böyle geçti. Umarım hepiniz hayalinizdeki liselere gidersiniz.

İyi çalışmalar.

Atahan Özdence