İngilizce Kelime Yarışması ile isterseniz Genel İngilizce’de kendinizi geliştirebilir; isterseniz okulda, sınavlarda ve testlerde karşınıza çıkan tüm İngilizce kelime ve kalıpları tekrar edebilirsiniz. İngilizce Kelime yarışması sizlere 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıfların müfredatındaki tüm kelime ve kalıpları sunan bir uygulamadır.


Nasıl Oynanır?

Yarışmaya başlamadan önce sınıf, yarışmak veya tekrar etmek istenilen ünite, yarışmanın süreli mi yoksa süresiz mi olacağı ve cevapların kaç şık ile geleceği seçilir. Daha sonra "Başla" butonu tıklanarak oyun başlatılır.

Süreli oyun seçeneğinde özel güç seçeneği ile puanınızı katlayabilirsiniz. Ne kadar çok puan alırsanız Leaderboard' daki sıranız o kadar yükselir. Oyunda 3 farklı Leaderboard vardır: Günlük, Haftalık ve Aylık. Günlük Leaderboard her gün yenilenir. Haftalık Leaderboard ise her cumartesiyi pazara bağlayan gece yenilenir. Aylık leaderboard ise her ayın son günü yenilenir. Kısacası her gün ve her hafta için yeni bir şansın var.

 

Bilmediğiniz veya yanlış işaretlediğiniz kelimeler uygulamada tutulur ve  bu sayede ilgili kelimeleri tekrar etme ve pekiştirme şansına sahip olursunuz.

 

Süresiz oyun modunda kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilirsiniz.


Neden Oynanmalı?

İsterseniz “Genel İngilizce” seçeneği ile devlet müfredatından bağımsız olarak A1’den C2’ye kadar olan İngilizce kelimeleri ezberleyebilir, tekrar edebilirsiniz.

İsterseniz süresiz oynayarak rahatça alıştırma yapabilir, isterseniz de süreli oynayarak daha çok puan kazanıp arkadaşlarınızın ve diğer yarışmacıların önüne geçebilirsiniz.

Yarışmalardaki tüm sorular alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlandığı için okuldaki sınavlarda başarınız yüksek oranda artacaktır.
 

Android için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ledugo.iky&hl=en_US&gl=US

 

Ios için;

https://apps.apple.com/us/app/i-ngilizce-kelime-yar%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1/id1482637063