???Türk Beyin Takımı Beyin Olimpiyatları başlıyor???

1. Aşama için okullar tarihlerini belirlemeye başladı. Siz de okulunuzda yarışma yapılmasını istiyorsanız en yakın formatörümüz ile iletişime geçip tarihinizi netleştirebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için formatör iletişim bilgileri : http://www.turkbeyintakimi.com/temsilcilerimiz-iletisim/

TÜRK BEYİN TAKIMI KİMDİR?

Türk Beyin Takımı (TBT), 1992 yılından bu yana her yıl düzenlenmekte olan Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden ekiptir. Her yıl ülke çapında yapılan seçmelerle yeniden belirlenen Türk Beyin Takımı, bugüne kadar bireysel ikincilik, üçüncülük ve takım olarak da üçüncülük, beşincilik gibi dünya derecelerine imza atmıştır.

Dünya Zeka Oyunları Federasyonu ile Rubic Küp Birliği’nin Türkiye Temsilcisi olan TBT, ülkemizde zeka oyunları kültürünün gelişmesini amaçlar. Bu doğrultuda Seçmeli Zeka Oyunları dersi müfredatının oluşturulmasında MEB Talim ve Terbiye Kurulu’na danışmanlık vermiştir. Bununla birlikte ilk, orta, lise, üniversite öğrencilerine ve ilgi duyanlara yönelik çeşitli yarışma, seminer ve eğitim etkinlikleri düzenler.

Okullarda düzenlediği zeka oyunları seminerleriyle öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin zeka oyunları dünyasıyla tanışmasını sağlamıştır. Yıllardır birçok eğitim kurumunda düzenlediği okul içi ve okullar arası zeka oyunları yarışmalarına 500’ün üzerinde okul ve 2000’ü aşkın öğrenci katılmıştır.

Akıl Oyunları ismiyle yayınladığı sayısız kitap ve derginin yanı sıra 3 yaşından 99 yaşına kadar herkes için bilişsel becerileri kuvvetlendirecek çeşitli zeka oyun ve oyuncakları geliştirmektedir.