10. Sınıf Fizik Soruları
Emine Nur evirgen
10. Sınıf / Fizik
Ahmet, marketten tanesini 5,6 TL'den aldığı tavukların her birini sürekli 220 V ve 20 A'lik akımla çalışan fırında 2 saat pişiriyor. Pişmiş tavukları maliyetinin 1/5 'i kadar karla satmayı düşünüyor.
1 kWh elektrik enerjisi 0,5 TL ile fiyatlandırıldığına göre Ahmet'in bir tavuğu satmayı düşündüğü fiyat nedir??
Ders kitabındaki soru nasıl yapılıyor bulamadım :/
Reyyan berat Duman
10. Sınıf / Fizik