Derslig.com Hakkında

Derslig.com nedir?

Derslig.com çevrimiçi olarak öğretmenlerin ve öğrencilerin interaktif bir şekilde bilgi paylaşımı yaptığı herkese açık olan bir platformdur.

Derslig.com’un amaçları nedir?

Öğretmenlerin ve öğrencilerin kolaylıkla konu özeti, yaprak test, yazılı örneklerine düzenli bir şekilde ulaşabilmesini sağlamak,
Öğrencilerin online bir şekilde test çözebilmesini ve aynı zamanda ligler sayesinde rekabet halinde olmasını sağlamak, Öğretmenlerimizin materyal sorunlarına karşı en güncel içerikleri hazırlayarak zamandan tasarruf etmeleri amaçlanmaktadır.

Derslig.com’a üye olmak ücretli midir?

Hayır, herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Derslig.com u diğer sitelerden ayıran özellik nedir?

Tamamen öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yararına kullanıma açılan bir platformdur. Burada öğretmenlerimiz içeriklere düzenli bir şekilde ulaşmış olup, içeriklerinin daha fazla öğretmene ve öğrenciye ulaştırma imkânına sahiptir. Ayrıca Derslig.com okullarda bulunan akıllı tahtalara uyumlu olarak çalışmaktadır.

Derslig.com’da bulunan öğrenci liglerinin faydası nelerdir?

Online testlerimiz öğrenciler soru çözerek şampiyonlara ligi, süper lig ve çaylak ligi olmak üzere üç aşamada kendilerini görebilmektedir. Bu sayede öğrenciler Türkiye genelinde başarı durumlarının farkına varabilmekte, birbirleriyle yarışıp daha fazla soru çözüp konuları pekiştirebilmektedir. Çözdükleri içeriklerde topladıkları puanlarla çeşitli hediyeler kazanarak motivasyonlarının sürekli yüksek kalması amaçlanmıştır.

Derslig.com uygulaması var mıdır?

Evet, Android uygulaması mevcuttur. iOS uygulamamız da en yakın zamanda eklenecektir.