Öğretmen Rehberi

Derslig.com’un öğretmenlere sağladığı kolaylıklar nelerdir?
  • Paylaşılan en güncel içerikleri bulabilme,
  • Öğretmenlerin paylaştıkları içerikleri her öğretmenin profilinde toplu olarak görebilme
  • Eğitim öğretim süresince gerekli olacak olan her türlü tutanakları bulabilme
  • Uygulanmış veya uygulanmamış yazılı örneklerine ulaşabilme
  • MEB'in uygulamış olduğu eski sınavları bir arada bulabilme imkânı vardır.
Derslig.com'a nasıl üye olabilirim?
İçerikleri indirebilmek için onaylı üye olmanız gerekmektedir.
Öğretmenlerimiz sitemize üye ol sayfasındaki öğretmenler için ücretsiz üye ol butonuna tıklayarak açılan formu doldurup üye olabilirler.
Sitemizde bulunan doğrulanmış üyeliğe sahip öğretmen arkadaşınız tarafından gönderilen davetiyeyi kullanarak, doğrulanmış üyeliğe sahip olabilirsiniz.
Derslig.com'da üyelik doğrulama ne işe yarar?
Üyeliğiniz doğrulanmadığı sürece içerik ekleyemezsiniz, öğretmen evraklarını ve yazılı örneklerini göremezsiniz. Ancak yaprak testler, konu özetleri, mini sınav ve denemelere ulaşabilirsiniz.
Öğretmen olduğunuza dair belgenizi (MEBBIS ekran fotoğrafı, öğretmen kimliği fotoğrafı veya mezuniyet belgesi fotoğrafı, görev yeri belgesinin fotoğrafı) sisteme yükleyip üyeliğinizi doğrulayabilirsiniz.
Derslig.com’da nasıl öne çıkan öğretmenler listesine girebiliriz?
Öğretmenlerimiz ekledikleri özgün içeriklere göre puanlar kazanarak ön plana çıkabilmektedir. Bu sayede başka öğretmenlere ve öğrencilere isimlerini rahatlıkla duyurabilirler. Platformda daha çok tanınırlar.
Derslig.com da puan sistemi nasıl işler?
Yaprak testten 10 puan , Öğretmen evrağı 4 puan, Online test 10 puan, Deneme sınavı 20 puan ve her 50 indirmeye 1 puan HİT kazanırlar. Öğretmenlerimiz özgün içeriklerini yükledikçe daha fazla puan kazanmış olacaklardır. İndirmeye bağlı olarak da puan kazanacaklardır. Bu da öne çıkan öğretmenler listesine girmelerine yardımcı olacaktır.
Derslig.com’a nasıl içerik yüklenir?
Hesabınızda dokümanlarım bölümünde yeni doküman ekle butonu bulunmaktadır.
Eklemek istediğiniz dokümanların ilk önce türünü belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra sınıf düzeyi ve ekleyeceğiniz dersi seçerek içeriğinizi ekleyebilirsiniz. Yaprak test, konu özet, mini sınav, deneme sınavı ve çalışma kağıtları sadece pdf formatında yüklenmektedir.
Yazılı örnekleri ve öğretmen evraklarını pdf ile Word dosyası şeklinde yükleyebilirsiniz.