İnteraktif Öğrenci Arayüzü

Derslig Pro’da her öğrenciye ait istatistik takip sistemi vardır. Her derse ayrılan süre ve ders başarı oranları ayrıntılı olarak görülebilmektedir. Bu sistem ile öğrencilerin kurslara kaldığı yerden devam edebilmesi ve konularda belirlenen eksikleri ile ilgili yönlendirmeler alarak derslerdeki başarılarını arttırabilmesi sağlanmaktadır.

İnteraktif Konu Anlatım Videoları
İnteraktif Etkinlikler

İnteraktif Konu Anlatım Videoları

İlgi çekici hikâyeler ve dikkat seviyesini yükselten animasyonlu konu anlatımları ile öğrencilerin sıkılmadan ve daha eğlenceli bir şekilde kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirmeleri sağlanır. Günlük hayattan örnekler sunan bu konu anlatımları, öğrencilerin dersleri daha anlamlı hale getirmelerine yardımcı olur.

İnteraktif Etkinlikler

İnteraktif konu anlatımlarının ardından gelen etkileşimli içerikler ile konu pekiştirilir. Yanlış yapılan sorulara geri bildirimler verilerek öğrencinin yeni nesil soruları çözmesi için rehberlik yapılır. Öğrenciler yeni nesil soruları çözerken bir çok bilgi basamağını kullanarak sonuca ulaşır. Derslig interaktif modülün de öncelikli amacı; öğrencilerin verilen bilgiyi anlamasını, muhakeme etmesini ve gerçek yaşamla bağlantılar kurarak soruları çözebilmesini sağlamaktır.

İnteraktif Etkinlikler
Ünite Değerlendirme Soruları

Ünite Değerlendirme Soruları

Kurslara ait video ve etkinliklerin ardından tüm üniteyi analiz etmemizi sağlayan değerlendirme soruları mevcuttur. Bu sorularla ünitedeki eksik noktalar tespit edilmektedir.

Kazanım Ağacı

Bir öğrenme süreci sonunda öğrencilerin hangi bilgi ve becerileri edindiklerini ölçmek amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Kolay, orta ve zor seviyelerde üçer sorudan oluşan Kazanım Ağacı modeliyle, nokta atışı sorularla öğrencilerin kazanımları edinme becerileri belirlenmiş olmaktadır.

Kazanım Ağacı
Bulmacalar

Bulmacalar

Çok yönlü üst düzey becerileri geliştirmek amacıyla kurs sonlarına yerleştirilmiş bulmacalar yer almaktadır. Bu sayede öğrenilen konu eğlenceli bir şekilde tekrar edilmiş olmakta ve öğrencilerin emin adımlarla ilerlemesi sağlanmaktadır.

Bilgi Kartları

Öğrencileri yormadan dersleri zenginleştirmek amacıyla akılda kalıcı görsellerle süslenmiş bilgi kartları vardır. Tüm ünitenin sonuca bağlandığı özet niteliği taşıyan bu kartlarla öğrenmede kalıcılık artırılmaktadır.

Bilgi Kartları
İnteraktif Zaman Çizelgesi

İnteraktif Zaman Çizelgesi

Üniteler içesindeki önemli olayları bütüncül bir şekilde gözlemleyebilecekleri interaktif zaman şeridi ile öğrencilerin olayların neden ve sonuçları arasındaki bağı güçlü bir şekilde kurmaları sağlanır.

Profesör Geri Bildirimleri

Öğrencilerin içeriklerdeki davranışlarını analiz edip, onları motive eden ve gerekli yönlendirmeleri yapan profesör geri bildirimleri bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilerin öğrenme sürecinde kendilerini yalnız hissetmemeleri sağlanmaktadır.

Profesörden öğrenci başarısı ile ilgili yorum ve yönlendirmeler
Online Deneme Sınavları

Online Deneme Sınavları

Öğrencilerin deneme sınavlarına katılarak ünite ve kazanım düzeyinde eksikliklerini gözlemleyebilecekleri bu sistemde aynı zamanda yüzdelik dilimleri hesaplanarak kitle içerisinde hangi konumda olduklarını anlamaları amaçlanır. Derslig Pro'daki öğrencilere 2021 LGS'ye kadar toplamda 6 adet Türkiye Geneli online deneme sınavı uygulanacaktır.

Ek Özellikler

Derslig pro ile öğrenciler; performanslarını sms üzerinden paylaşabilen akıllı veli asistanı, soru & cevap bölümünde cevap alma önceliği ve süper yıldız hakkı, liglere göre özelleştirilmiş pro avatar kullanma hakkı gibi ayrıcalıklara sahip olurlar.

Profesörden öğrenci başarısı ile ilgili yorum ve yönlendirmeler