Hikayemiz

Örgün eğitimdeki ihtiyaçların hissedilmesi ve sınıflarda farklı çözüm yollarının aranması ile başlayan serüvenimiz, başarılı olan yöntemlerin yazılımla birleşmesiyle başladı. Eğitimin tüm rollerini tek bir platformda toplamayı amaçlayan alt yapımız ve sunduğumuz takip edilebilir eğitim anlayışımız kısa sürede sevilerek tercih edilen bir platform olmamızı sağladı.

Uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmaları ve çeşitli deneyimler biriktirerek 2018 yılında online eğitim sektörüne giriş yapan Derslig, kısa bir süre sonra Hız Şirketler Grubu’nun desteğiyle hem altyapısını güçlendirdi hem de hedeflerine ulaşma yolunda ihtiyaç duyduğu kaynaklara ulaştı. Öğretmenlere ve öğrencilere sunduğu yeni özellikler sayesinde sektörde fark yaratan platform; öğrencilere animasyon destekli konu anlatımları, interaktif içerikler, yeni nesil sorular ve yapay zekâ destekli geri bildirimler ile interaktif zaman çizelgesi gibi pek çok özellik sunuyor. Öğretmenlerin ise eğitim-öğretim süreçlerinde ihtiyaçları olabilecek her içeriğe kolayca ve ücretsiz ulaşabilmesini sağlıyor.

Öğrencilerin ders başarısını yükselten ve düzenli ders çalışma alışkanlığı kazandıran bir akıllı eğitim platformu olarak, günden güne gelişen alt yapımız ve kullanıcı portföyümüzle geleceğin lider eğitim platformlarından biri olma yolunda ilerliyoruz.

Derslig Nedir?

Derslig, eğitimin tüm rollerini bir araya getirerek hem öğrenci hem öğretmen hem de veli için takip edilebilir bir sistem kurmayı hedefler. Derslig’de öğrenciler yaptıkları tüm işlemlerden puan kazanarak liglerde yükselir, bu sayede öğrenci motivasyonu arttırılır. Derslig’de öğrenciler konu tekrarı yapabilir, bilmediği ya da eksik kaldığı noktaları geliştirerek deneme sınavlarında kendilerini test edebilirler. Yapay zeka destekli güçlendirme merkezi, öğrencilerin Derslig’de yaptığı işlemleri raporlayarak öğrencinin güçlü ve zayıf yönlerini belirler ve bu rapora göre bir güçlendirme programı sunarak öğrencinin gelişimini kolaylaştırır.

Zengin içeriği ve interaktif yapısıyla Derslig, öğrenciye alternatif bir eğitim anlayışı sunarak ders çalışmayı sevdirmeyi hedeflemenin yanında öğretmen ve velilere de takip edilebilir bir sistem sunar.

Temel Hedeflerimiz

Her Bireyin Eğitimdeki Potansiyelini Açığa Çıkarmak

Derslig, her bireyin eğitimdeki potansiyelini keşfetmesine, geliştirmesine ve en üst düzeye çıkarmasına olanak sağlamayı amaçlar. Hedefimiz, teknolojiyi kullanarak öğrenme deneyimini dönüştürmek ve her bir öğrencinin benzersiz öğrenme tarzına, ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun bir ortam sunmaktır.

Öğretmenleri Desteklemek

Öğretmenlerin başarılarına ve gelişimlerine odaklanarak, onlara en yeni teknoloji ve pedagojik yaklaşımları sunmaktayız. Öğretmenlerimizin öğrencilerle daha verimli etkileşim kurmalarına yardımcı olurken aynı zamanda da öğrenci başarı takibini kolaylaştıran bir sistem sunmaktayız. Bu sayede öğrencilerin öğrenme deneyimlerini zenginleştirerek başarılarını artırmayı hedefliyoruz.

Sürekli İyileştirme ve İnovasyon

Sürekli olarak platformumuzu geliştirmekte, en yeni teknolojileri entegre ederek yenilikçi eğitim çözümleri sunmaktayız. Öğrencilerin ve öğretmenlerin ihtiyaçlarına yanıt verirken sürekli iyileşmeyi hedefleriz.

İnteraktif Bir Eğitim Deneyimi

İnteraktif sınıf ortamları oluşturarak, Türkiye'nin eğitim vizyonunu şekillendirme ve geleceğin öğrencilerini donatma amacıyla çıktığımız bu yolda, global ölçekte de eğitime katkıda bulunarak, uluslararası alanda eğitimdeki yenilikçi yaklaşımların öncüsü olmayı amaçlıyoruz.

Derslig, öğrenci-veli-öğretmen arasında güçlü bir işbirliği ve iletişim ağı kurarak eğitimdeki dönüşümü destekleyen, geleceği şekillendiren bir marka olma yolunda ilerlemektedir.

Farklarımız

Akıllı eğitim platformu Derslig, öğrenci ve öğretmenlere sunduğu “ilk”ler sayesinde hızlı büyümesini sürdürmektedir.

Ligler Nedir ve Nasıl Çalışır?

Öğrenci motivasyonunu ve takibini ön planda tutan sistemimizde öğrenci platform içerisinde yaptığı tüm işlemlerden puan almaktadır. Aldığı puanlar ile Derslig Lig’lerinde yükselen öğrencilerin ders çalışma motivasyonu arttırılır ve bu sayede yalnızca içeriklerimiz değil bütün bir platform öğrenci için oyunlaştırılmış olur.

Derslig’te Çaylak Ligi, Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi olmak üzere 3 lig bulunmaktadır. Derslig’te öğrenciler puan kazanmaya Çaylak Lig’inden başlayarak sırasıyla lig yükselmektedir. Çaylak Lig birincisi olan öğrencinin Süper Lig’e yükselmesi için ay sonundaki Lig güncellemesini beklemesi gerekmektedir.

Öğretmenlerin Platformu

Derslig olarak, gücümüzü eğitime gönül vermiş öğretmenlerimizden almaktayız. Eğitim ve öğretimin kıymetini bilmekte ve bir ömür boyu sürdüğüne inanmaktayız. İşte bu nedenle Derslig akıllı eğitim platformu, tüm öğretmenlerimize ücretsiz şekilde hizmet vermektedir.

İnteraktif Altyapı

Derslig olarak geleneksel eğitimin önemi ve gerekliliğinin farkındayız. Yapay zeka ve robotik sistemlerin hızla hayatımıza teneffüs ettiği bugünlerde eğitimin de hibrit olarak teknoloji ile entegre olması gerektiği inancındayız. Bu nedenle geleceğe aydın ve yenilikçi nesiller yetiştirmek adına okullara destek ve sınavlara hazırlıkta son teknoloji web 3.0 araçları ile eğitime güç katıyoruz.İçeriklerimizin tamamını interaktif bir yapıda inşa etmeye özen göstererek akıllı eğitim platformu dediğimiz oluşumun gerekliliklerini sağlıyoruz. Yapay zeka destekli programlarımız ve interaktif ders, oyun gibi içeriklerimizle öğrencilerimize, onları eğitimin bir parçası haline getirerek bütüncül bir öğrenim anlayışı sunuyoruz.

Kişiselleştirilmiş Öğrenme Deneyimi

Derslig, her öğrencinin öğrenme tarzını ve ihtiyaçlarını anlamak için yapay zeka ve öğrenme analitiği kullanarak kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunmaktadır. Her bir öğrenci, ilgi alanlarına, güçlü ve zayıf yönlerine göre özelleştirilmiş bir müfredatla desteklenmektedir.